Hírek
2012. Február 17. 07:33, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
15 perces újszülött kapott pacemakert
Egy 15 perce világra jött újszülött a valaha legkisebb páciens, akinek szívritmus-szabályozó pacemakert ültettek mellkasába.
Jelentették be az amerikai Stanford Egyetem illetékesei, amelyről a Time Healthland online kiadása számolt be.
Jaya Maharaj kilenc héttel korábban született a kelleténél, s az intézmény Lucile Packard Gyerekkórházának orvosai szerint a műtét nélkül csupán néhány órát maradt volna életben.
A kisbaba szívét érintő diagnózist még az anyaméhben való tartózkodása alatt megállapították, ugyanis pulzusa a normális 120-150-es helyett mindössze 45 volt.
'A baba megmentésének egyetlen útja az volt, ha azonnal pacemakert kap' - mondta Katsuhida Maeda sebész. Jaya egyébként komplikációk nélkül jött világra, 1580 grammal, a terhesség 31. hetében. Erre az időpontra egy 20 fős műtéti team is felkészült, hogy azonnal elvégezhessék az életmentő operációt.
A műtét körülbelül egy órán át tartott, a szakértők szerint a beépített pacemaker Jaya 10 éves koráig kitart. A kislány ma már csaknem három hónapos, súlya 3600 gramm és megfelelő ütemben fejlődik.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
