Hírek
2023. Május 15. 13:16, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az MBH Bank tízezer őshonos fát ültetett
Az MBH Bank 2,5 hektáron tízezer őshonos fát ültetett a Dél-Dunántúlon - közölte az MBH Bank hétfőn az MTI-vel.
A kezdeményezésben a bankcsoport 140 dolgozója vett részt, ők ültették el a fákat a Tolna megyei Dúzs mellett. Az MBH Bank számításai szerint a kifejlett erdő hektáronként 100 év alatt 420 tonna szén-dioxidot köt majd meg, vagyis a most elültetett növények az életük során több mint ezer tonnát fognak megkötni. Magyarországon az átlagos életmódhoz szükséges széndioxid-kibocsátás fejenként 5-6 tonna - tették hozzá. A közlemény szerint a faültetés az egyik kezdő lépése a tavaly bemutatott fenntarthatósági stratégiának, amely alapján a bankcsoport saját kezdeményezésekkel és energiahatékonysági fejlesztésekkel a lehető leggyorsabb ütemben csökkenti a széndioxid-kibocsátását.
Ennek felmérése és mérséklése mellett az MBH Bank fontosnak tartja a munkavállalói szemléletformálást, ezért számít az alkalmazottak önkéntes részvételére a fenntarthatósági kezdeményezésekben. Figyelnek emellett a dolgozók környezetvédelmi észrevételeire, és lehetőséget teremtenek arra is, hogy a fenntarthatóság legjobb gyakorlatait elsajátíthassák - írta az MBH Bank.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
