Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2022. Augusztus 08. 17:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti/fotók: MTI/Czeglédi Zsolt

Élet Mentő Pont védjegyet kapott három debreceni intézmény

Élet Mentő Pont védjegyet kapott három debreceni intézmény

Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) Élet Mentő Pont védjegyét kapta meg három debreceni intézmény: a Déri múzeum, az Aquaticum termál és wellness szálló, valamint a HBZ zárcentrum.

Képviselőik hétfőn a múzeum Munkácsy-termében rendezett ünnepségen vették át a tanúsítványt.

Korcsmáros Ferenc, az OMSZ észak-alföldi regionális igazgatója azt mondta, a kezdeményezéssel az a céljuk, hogy a márkához csatlakozó cégek, vendéglátóhelyek, üzletek, sportlétesítmények, szolgáltatók teremtsék meg az azonnali életmentés feltételeit arra az esetre, ha valaki éppen ott kerül hirtelen életveszélybe, például szívmegállás miatt újraélesztésre szorul.

Az Élet Mentő Pont minősítés feltétele, hogy az ott dolgozók elsajátítsák az életmentés alapjait, és legyen a helyszínen egy bárki által használható defibrillátor készülék - tette hozzá, megjegyezve, hogy az önkéntesek szakmai képzéséről és ismétlő képzéséről a mentőszolgálat gondoskodik.

Korcsmáros Ferenc fontosnak nevezte, hogy minél több intézményben jelen legyen az újraélesztés elkezdéséhez szükséges tudás és eszköz, ugyanis Magyarországon évente 16 ezer embert érint a hirtelen szívhalál, naponta hetvenen halnak meg így.



Ez a folyamat öt percen belül visszafordítható, még agykárosodás nélkül újból megindítható a vérkeringés, de tíz percen túl már kevés a túlélés esélye, ezért fontos a gyors, szakszerű segítség - mondta a szakember.

Hozzátette: jelenleg 15 mentőpont van az országban, ebből hat Hajdú-Biharban működik.

Papp Csaba, a Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet (DAEFI) igazgatója közölte: intézményük országosan egyedülálló módon évente 18 ezer általános és középiskolás diák egészségügyi szűrését végzi, köztük számos esetben találtak olyan fiatalt, aki kezelésre szorul, megelőzve ezzel akár a későbbi hirtelen szívleállást.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a 20-60 éves korosztály különösen veszélyeztetett: a túlsúly, a magas vérnyomás, az emelkedett koleszterinszint és a stressz olyan figyelmeztető jelek, amelyek indokolják a szakmai segítséget.

Címkék: életmentő, debrecen

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.