Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2017. Október 16. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Elkezdődött a keresztféléves felvételi eljárás

Elkezdődött a keresztféléves felvételi eljárás

Vasárnaptól lehet jelentkezni a jövő februárban induló keresztféléves felsőoktatási képzésekre. A jelentkezők november 15-ig dönthetik el, hogy melyik egyetem vagy főiskola milyen képzésén szeretnének továbbtanulni

- közölte az Oktatási Hivatal (OH) az MTI-vel. A ponthatárokat várhatóan január 24-én hirdetik ki.

Közölték: a keresztféléves eljárásban meghirdetett önköltséges alapszakokra és felsőoktatási szakképzésekre azok jelentkezhetnek, akiknek legalább érettségi bizonyítványuk van; állami ösztöndíjas és önköltséges mesterképzésekre pedig azok, akiknek a választott képzéshez szükséges felsőfokú végzettségük van, vagy legkésőbb 2018 januárjában megszerzik.

Jelentkezni kizárólag a felsőoktatási jelentkezés online felületén, a www.felvi.hu honlapról elérhető e-felvételi rendszerben lehet. Az e-felvételi használatához regisztrálni kell az oldalon. A végleges jelentkezéseket legkésőbb november 15-én 24 óráig kell rögzíteni, november 20-án 24 óráig pedig hitelesíteni, amit legegyszerűbben az Ügyfélkapun keresztül lehet - olvasható a közleményben.

A felvételi eljárás tudnivalói, szabályai és a meghirdetett képzések megtalálhatók a www.felvi.hu oldalon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek