Hírek
2019. Március 07. 08:47, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: katasztrófavédelem
Február közepe óta mintegy 2000 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat
Február közepe óta országszerte mintegy 2000 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat - hangzott el az M1-en szerda esti Híradójában.
Mukics Dániel, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az MTI-vel azt közölte: idén eddig összesen 2600 szabadtéri tűz volt és mintegy 5646 hektárt érintett. A tüzek túlnyomó többségét emberi gondatlanság okozza - jegyezte meg.
Elmondta, február vége óta naponta 200-300 szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat. A szóvivő szerint ennek oka, hogy még nem zöldült ki a természet, száraz a növényzet, és elkezdődtek a kerti munkák.
Felhívta a figyelmet arra, hogy kerti zöldhulladékot csak ott szabad égetni, ahol ezt önkormányzati rendelet engedélyezi. Ahol nincs erre vonatkozó rendelet - például Budapest egész területén - ott tilos a zöldhulladék égetése.
Az M1 Híradójában emlékeztettek arra, hogy szerdától országos tűzgyújtási tilalom van érvényben. Szabályszegésért bírság jár, amely 20 ezer forinttól 3 millió forintig terjedhet.
Dojcsák Dávid a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az M1-nek nyilatkozva azt mondta: szerdán 23 helyszínen volt szabadtéri tűzeset Borsod megyében. Kedden 88 alkalommal kellett kivonulniuk ilyen jellegű tűzesethez a megyében.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
