Hírek
2021. Január 11. 15:08, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Magyarország harminc települése csatlakozott a rákellenes világsétához
Magyarország harminc települése csatlakozott a Magyar Rákellenes Liga felhívásához és vett részt vasárnap a Rákellenes Világséta elnevezésű rendezvényen - közölte a szervezet az MTI-vel.
Közleményükben azt írták: a Rákellenes Világséta kezdeményezője a Relay For Life nevű civil szervezet. Bár számos séta, túra, felvonulás volt-van-lesz a daganatos betegségekkel kapcsolatosan, ennek a kezdeményezésnek a formája egyedi, mivel egyfajta stafétaként valósul meg.
Minden résztvevő városnak kijelöltek egy időzónát a sétára, és az egyes időzónák összessége adja ki a teljes 24 órás sétát. Budapest és Magyarország időzónája vasárnap 15 órától 16-ig tartott. A kezdeményezésre regisztráló résztvevők egyesével sétáltak egy órát a szabadban, összhangban a járványügyi szabályokkal.
A rendezvényre azokat várták, akik együttérzésüket kívánták kifejezni daganatos beteg hozzátartozójuknak, ismerősüknek vagy más rákbetegeknek, illetve támogatni szeretnék a daganatellenes harcot.
A felhívásra harminc magyar város csatlakozott a kezdeményezéshez, köztük Budapest. A vasárnapi eseményen kétszáznál több városból összesen több mint ezer regisztrált sétáló vett részt, 7063 euró adományt összegyűjtve a Relay For Life programjaira.
A Magyar Rákellenes Liga összesítése szerint a magyarországi részvétel erős volt: mind a hazai gyaloglók, mind a csatlakozó városok száma felülreprezentált az ország lakosságszámához képest.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
