Hírek
2018. Január 29. 10:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több ezer műszaki cikket loptak el egy budapesti raktárból
Több mint 45 millió forint értékű műszaki cikkeket lopott négy férfi egy a főváros XXI. kerületében lévő raktárból - közölte a Fővárosi Főügyészség hétfőn az MTI-vel.
A közlemény szerint a négy férfi megtervezte a bűncselekmény elkövetését, és teherautókat, illetve egy raktárt is bérelt az ellopott műszaki cikkek szállításához, tárolásához.
A vádlottak több mint 1200 darab fűkaszát, mintegy 3000 sarokcsiszolót, csaknem 400 fúrókalapácsot, és más műszaki tárgyakat tulajdonítottak el.
A nyomozó hatóság még tavaly február 24-én megtalálta és lefoglalta a vecsési raktárhelyiségben az eltulajdonított műszaki cikkek többségét.
A négy férfival szemben jelentős értékre, dolog elleni erőszakkal, folytatólagosan elkövetett lopás bűntette miatt nyújtottak be vádiratot az illetékes bíróságra. E bűncselekmény büntetési tétele két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
